Принцип дії
На відміну від традиційної оранки, яка виконується площинними плугами, при чому глибина верхнього шару ґрунту, що зрушується чи перевертається, може досягати 30-35 см, лущіння відбувається без відвалу і перевертання ґрунту на глибину до 8-12 см. Лущіння відноситься до класу мінімальної чи заощадливої ґрунтообробки. Лущильники бувають дискові та лемішні. Дисковими лущильниками обробляють ґрунт на глибину 4 — 12 см.
Переваги
Ефективність цього способу ґрунтообробки полягає у:
- зниженні затрат на паливно-мастильні матеріали, в порівнянні з оранкою;
- при лущенні не відбувається утворення розори і борозни, лишається гладенький посівний стіл;
- перемелені із ґрунтом рослинні залишки додатково мінералізують ґрунт;
- відбувається менший вплив на мікрофлору верхнього родючого шару, аніж під час традиційної оранки.
Лущильники можуть доповнюватися ґрунтоподрібнювальними котками чи зубчастими боронами. Дехто котки також називає лущильниками. Окремі виробники обладнують котки дисками схожої на лущильники форми, таким чином створюється універсальний аргегат, що поєднує властивості лущильника і прикотного котка. У цьому випадку не можливо збільшити глибину лущення. Вона складає, як правило, 4-6 см. Лущіння ґрунту може виконуватися як підготовча до оранки операція, а може застосовуватися, як самостійний вид ґрунтообробки перед сівбою із застосуванням сівалок точного висіву.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Фаворит |
| Країна виробник | Україна |
| Глибина обробки | 15 см |
| Відстань між рядами | 25 см |
| Кут атаки диска | 20 град. |
| Транспортна швидкість | 12 км/год |
| Ширина захвату | 3000 мм |
| Кількість робочих органів | 24 шт. |
| Потреба в потужності трактора | 180 к.с. |
| Продуктивність | 4 га/год |
- Ціна: 745 000 ₴








